Heroinas

Heroinas dažniausiai pardavinėjamas baltų miltelių, pagamintų iš opijinių aguonų, pavidalu. Norint sušvirkšti heroino, kaip švirkščiant morfijų, reikia pridėti rūgšties. Cheminė heroino sudėtis - diacetilmorfinas. Heroino koncentracija „gatvei skirtuose preparatuose“ gali būti įvairi.

Pirmaisias XX a. dešimtmečiais heroinas buvo vartojamas medicinoje, tačiau vėliau daugelyje šalių uždraustas ir pakeistas kitasi opijatais.

Rūkomas heroinas atrodo kaip smulkūs pilkšvai balti ar rudi akmenėliai, tačiau būna ir miltelių pavidalo. Miltelius galima naudoti injekcijomis, prieš tai atskiedus rūgštimi, kad taptų tirpūs vandenyje. Nelegaliai vežant heroiną stengiamasi, kad jo koncentracija būtų kuo didesnė, kartais daugiau kaip 90 proc. Prieš parduodant heroinas keletą kartų maišomas su įvairiomis medžiagomis. Kai kurios priemaišos, pavyzdžiui, fenacetinas, metakvalonas, pačios turi intoksikuojamųjų savybių. Dėl šios priežasties heroino kiekis mišinyje gali būti visai nedidelis.

Vartojimo būdas

Tradiciškai heroinas švirkščiamas į veną. XX a. dešimtmetyje paplito heroino rūkymas. Rūkant heroino milteliai dedami ant aliuminio folijos gabalėlio ir kaitinami žiebtuvėliu ar žvake. Kaitinant heroinas garuoja, o dūmai įkvepiami pro vamzdelį ar sudėjus delnus. Ši procedūra kartais vadinama „drakono medžiokle“, nes dūmų kamuoliai primena drakoną. Rūkomas heroinas taip pat gali būti maišomas su tabaku ir rūkomas naudojant pypkes ar cigaretes. Heroiną sumaišius su rūgštimi, galima švirkšti. Heroiną taip pat galima įkvėpti, tačiau šiuo atveju poveikis ne toks, kaip švirkščiant. Vartotojas, turintis nedidelį heroino kiekį ir norintis patirti maksimalų poveikį, mieliau renkasi injekciją.


Tik pradėjus vartoti ar atsitiktiniais atvejais:

Heroinas aktyviai slopina smegenis, veikia tokius organizmo refleksus kaip kosulys, kvėpavimas ir pulsas. Tai žmogų padaro mieguistą, nejaučiantį nerimo ir skausmo. Kadangi heroinas dažnai vartojamas injekcijų būdu, todėl atsiranda perdozavimo pavojus. Tai gali būti sąmonės praradimo ir, daug rečiau, mirties nuo oro trūkumo priežastimi. Perdozavimo pavojus padidėja tada, kai tuo pačiu metu vartojami ir kiti depresantai.


Vartojant nuolat ilgesnį laiką:


Tiems, kurie vartoja heroiną dažnai, kiekvieną kartą tam pačiam efektui pasiekti reikia vis didesnės dozės. Jie tampa psichologiškai priklausomi nuo narkotikų, kurių Įsigijimas tampa daug svarbiau už bet ką. Asmenys, nuolat vartojantys heroiną, sako, kad jis sukelia šilumos jausmą ir atsipalaidavimo pojūtį. Kartais būna ir kitas efektas - šleikštulys ir vėmimas, prarandamas apetitas, moterims sutrinka menstruacijų ciklas. Staigiai nustojus vartoti heroiną, atsiranda abstinencijos sindromas, mėšlungis, raumenų traukuliai, gripo simptomai. Visa tai išnyksta tik po kelių savaičių.

Heroino intoksikacija

Fiziniai požymiai

Psichiniai požymiai

  • susitraukę maži akių vyzdžiai, "stiklinės" akys
  • užkritę akių vokai
  • sunkiai stovi tiesiai (sulinkusi figūra)
  • pykina ir vemia
  • lėtas pulsas ir sumažėjęs kraujopūdis
  • paviršinis kvėpavimas, perdozavus - kvėpavimo centro blokavimas
  • asmuo apatiškas ar sustingęs, perdozavus - koma
  • gali nerišliai kalbėti
  • sunkiai užmezga kontaktą
  • praranda jautrumą skausmu

 

 

 


ĮSTATYMAS:

Draudžia neteisėtai gaminti, įgyti, laikyti, gabenti, siųsti ar realizuoti.

Kaina:

Vienas gramas heroino kainuoja 800 Lt.