Narkotikai

Dauguma narkotikų, minimų šiame tinklapyje, yra nelegalūs. Visi, kurie turi šių narkotikų, pažeidžia įstatymą. Tie, kurie sulaikomi su mažais kiekiais, nebūtinai sodinami į kalėjimą, tačiau jie gali būti nubausti pinigine bauda, o tada patenka į kriminalinę įskaitą. Tai gali turėti neigiamos įtakos mokslui arba trukdyti įsidarbinti.


SKIRTINGI PAVOJAI SKIRTINGIEMS ŽMONĖMS

Ne visi vienodai reaguoja j narkotikus. Pavyzdžiui, kai kurie žmonės, ypač su protiniais sutrikimais, gali labai kentėti vartodami LSD. Narkotikų poveikis priklauso ir nuo žmogaus svorio: kuo mažiau žmogus sveria, tuo labiau narkotikai jį veikia. Jei žmogus kuo nors serga, vartoti narkotikus jam yra daug pavojingiau, negu sveikam.


AR ŽINOTE, KĄ PERKATE?
Žmonės, nelegaliai perkantys narkotikus, visiškai nežino, ką jie perka. Narkotikai gali būti daug stipresni, negu žmogus galvoja: jie gali būti sumaišyti su kitais narkotikais ar milteliais, kurie atrodo panašūs į narkotikus. Jie išvis gali būti ne narkotikai. Pvz., buvo sulaikytas žmogus pardavinėjantis ecstasy, nors iš tikrųjų tai buvo tabletės šunims nuo kirmėlių. Narkotikų žargoniniai pavadinimai labai dažnai keičiasi, o pirkėjai, galvodami, kad jie vartoja vienokį narkotiką, iš tikrųjų vartoja kažką kita. Taigi nelegaliai pagamintų narkotikų, arba juos vartojant be gydytojo paskyrimo, pasekmės gali būti nenusakomos ir pavojingos.


NARKOTIKŲ MAIŠYMAS
Narkotikų vartojimo pavojai ypač išauga, kai žmogų veikia dar anksčiau pavartoti kitos rūšies narkotikai. Narkotikų, tokių kaip alkoholis, tirpikliai, opiatai ar antidepresantai, maišymas yra, ko gero, pats pavojingiausias dalykas. Juos maišant, kyla kiekvieno jų perdozavimo pavojus, ir žmogus gali mirti. Bet kokių narkotikų maišymas yra labai rizikingas.


NĖŠTUMAS
Narkotikai labai pavojingi nėščioms moterims. Jie gali sulėtinti vaisiaus augimą. Sunkių narkotikų vartojimas dažnai būna persileidimo priežastimi. Kai kurie kūdikiai gali gimti priklausomi nuo narkotikų, ypač tokių kaip heroinas, ir jiems reikės specialios priežiūros.


PSICHOLOGINĖ PRIKLAUSOMYBĖ
"Priklausomybė" yra techninis terminas, naudojamas žmogaus įpročiui nusakyti. Psichologiškai priklausomas nuo narkotikų žmogus, nustojęs vartoti juos, gali pasijusti labai blogai. Tai dažniausiai atsitinka, vartojant heroiną. Bet ir daugelio kitų narkotikų vartojimas gali būti dominuojantis žmogaus gyvenime. Narkotikai gali tapti daug svarbesni už šeimą, draugus, mokyklą, darbą. Visa tai žmogus gali prarasti.


INJEKCIJOS
Tai yra pats pavojingiausias narkotikų vartojimo būdas. Pagrindiniai pavojai:
- perdozavimas, kai narkotikai leidžiami į veną, gresia mirtimi;
- užsikrėtimas ŽIV (virusas - AIDS priežastis), B hepatitu, C hepatitu ar kitomis infekcijomis, kai naudojama įranga būna nesterili, kai dalijamasi švirkštais ir adatomis;
- kraujotakos sutrikimai, t.y. venų užkalkėjimas, pūliniai ir trombai;
- gangrena ir kraujo užkrėtimas.