Gydymo programos
Detoksikacija Ambulatorinis gydymas Trumpalaikis stacionarus Ilgalaikis stacionarus Kodėl vėl vartojama

Trumpalaikis stacionarus gydymas

Toks gydymas pradedamas intensyvia terapija gydymo ar reabilitacijos įstaigoje. Trumpalaikių stacionaraus gydymo programų trukmė - nuo keturių savaičių iki trijų mėnesių. Po tokios programos paprastai skiriamas ambulatorinis gydymas. Pagrindinis gydymo tikslas - stabdyti narkotikų vartojimą.
Dažnai tokios programos sudarytos pagal Minesotos modelį, kuris pagrįstas 12 žingsnių programa ir iš pradžių buvo skirtas alkoholizmui gydyti. Todėl tokios programos paprastai skatina gydymosi metu ir po jo įsitraukti į savitarpio pagalbos grupes, tokias kaip AA (anoniminiai alkoholikai) ir AN (anoniminiai narkomanai). Pagal tokias programas teikiama individuali ir grupinė terapija bei medicinos priežiūra, gydymas trunka 28 dienas.
Trumpalaikės stacionaraus gydymo programos gali vadovautis ir kitais psichoterapiniais modeliais. Tokios programos remiasi individualia ir grupine terapija bei intensyvia medicinos priežiūra, taip pat gali apimti šeimos terapiją, atkryčio prevencijos konsultavimą ir skatinti įsitraukti į savitarpio pagalbos judėjimus.
Trumpalaikės stacionaraus gydymo programos paprastai yra naudojamos vidutinio ir vyresnio amžiaus žmonėms. Atitinkamai modifikuotas tokias programas galima taikyti paaugliams, kurie narkotikus vartoja neilgai, gydyti, nors jiems gali prireikti ir daugiau laiko. Taip pat šias programas galima taikyti ir narkomanams, be narkotikų vartojimo turintiems medicinos ir specifinių psichiatrijos problemų. Be to, tokios programos gali būti taikomos tiems narkomanams, kuriems ambulatorinis gydymas nebuvo veiksmingas.
Priklausomai nuo gydymo modelio ir teikiamų paslaugų trumpalaikis stacionarus gydymas gali būti efektyvus mažinant įsitraukimą į nusikalstamą veiklą, didinant darbinį ir mokymosi produktyvumą, gerinant socialinį ir psichologinį funkcionavimą bei padedant spręsti fizinės sveikatos problemas.