Kur kreiptis pagalbos
Detoksikacija Ilgalaikė socialinė psichologinė reabilitacija Trumpalaikė socialinė psichologinė reabilitacija Psichologinės pagalbos tarnybos

Detoksikacija

Vilniaus priklausomybės ligų centro detoksikacijos skyrius.
(8 22) 23 75 61. Yra 6 vietos: keturios - vyrams, dvi - moterims. Norint patekti į skyrių, reikia užsirašyti į eilę ir bent kartą per savaitę paskambinti ir priminti apie save (yra žmonių, kurie užsirašo į eilę ir daugiau nesikreipia).
Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės (RVPL) Intensyvios terapijos ir detoksikacijos skyrius (ITD). (8 22) 67 00 65. 6 vietos, skirtos ne tik narkomanams, bet ir alkoholikams, sunkios būklės psichikos ligoniams ir kt. Norintys patekti gydytis į šį skyrių, turi atitikti šias sąlygas:
1. Atvykti blaivūs, ryškios fizinės abstinencijos (ar prasidedančios abstinencijos) būklės.
2. Būti socialiai drausti (dirbantis asmuo turėti SODROS pažymėjimą, nedirbantis - mokinio, studento arba darbo biržos pažymėjimą).
3. Turėti gydytojo siuntimą (geriausia būtų apylinkės psichiatro iš rajono psichikos sveikatos centro).
P.S. Jeigu ligonis nėra socialiai draustas ar neturi gydytojo siuntimo, būtina sąlyga yra ryškus fizinės abstinencijos sindromas (kaulų "laužymas", sąnarių "sukimas", ryškūs gripo simptomai ir t.t.).
Vilniaus greitosios pagalbos ligoninės Ūmių apsinuodijimų skyriaus detoksikacijos (reanimacijos) padalinys. (8 22) 36 20 91. 8 vietos. Priimami gydytis sunkios vidaus organų būklės, turintys gyvybei pavojingų komplikacijų narkomanai.
Aušros vartų ligoninė. (8 22) 31 45 75, (8 22) 31 45 73. 16 vietų stacionarinė detoksikacija, atliekama ambulatorinė detoksikacija, teikiamos konsultacijos nuo narkotikų priklausomiems asmenims ir jų šeimų nariams, yra psichoterapinės grupės, palaikomasis gydymas, ruošiama Revta implantacijai (socialinio draudimo, siuntimo nereikia, paslaugos mokamos).
Švėkšnos (šilutės rajonas) psichiatrijos ligoninės 8 skyrius. (8 241) 4 83 37. 50 vietų. Priimami gydytis alkoholikai ir narkomanai. Yra taikoma Minesotos programa. Teikiamos konsultacijos ligoniams ir jų šeimų nariams. Būtinas medicinos įstaigos siuntimas.
Klaipėdos priklausomybės ligų centras. (8 26) 41 06 48. 8 vietos, keturios - vyrams, keturios - moterims. Pagrindinė sąlyga - stipri gydymosi motyvacija (socialinio draudimo, siuntimo nereikia).
Kauno priklausomybės ligų centras. (8 27) 73 20 42. Stacionare 60 vietų, gydoma ir ambulatoriškai. Teikiamos konsultacijos (20 Lt). Yra taikomos metadono ir Minesotos programa.